Ege Postası
Geri

Kılıçdaroğlu'ndan 'Vatanını seven sandığa gelsin' çağrısı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabında; “Vatanını seven sandığa gelsin” notuyla ile sığınmacı, mafya, uyuşturucu ve kadına şiddet sorunlarının işlendiği bir video paylaştı. Videoda, Kılıçdaroğlu’nun 18 Mayıs’ta yaptığı açıklamadaki, “Biz bu vatanı sokakta bulmadık, milletim ayağa kalksın. Vatanını seven bizimle omuz omuza versin, vatanını seven sandığa gelsin” sözlerine de yer verildi.
Kılıçdaroğlu'ndan 'Vatanını seven sandığa gelsin' çağrısı
Haberler / Politika
25 Mayıs 2023 Perşembe 18:04
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabında “Vatanını seven sandığa gelsin” açıklaması ile bir video paylaştı.

Videoda, Kılıçdaroğlu’nun 18 Mayıs’ta CHP Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamadan kesitlere yer verildi. Video, Kılıçdaroğlu’nun; “Farkında mısınız? Bunlar kalırsa, 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek” sözleri ile başladı. Videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Ana muhalefetin başındaki ve yanındakiler, ‘biz seçimi kazandığımızda bu ülkedeki mültecileri ülkelerine geri göndereceğiz’ diyorlar. Biz göndermeyeceğiz” sözlerine yer verildi.

Video, Kılıçdaroğlu’nun; “Farkında mısınız? Bunlar kalırsa dolar 30 liraya dayanacak. 1 kuru ekmek 10 liraya çıktığında sefalet derinleşecek. Bu kaçaklar, sığınmacılar potansiyel suç makinasına dönüşecek, yağmalar başlayacak” açıklaması ile sürdürüldü.

Bir yurttaşın, “Suriye’ye değil, Afgan’a değil bana sahip çık bana. Türk milletiyim ben” tepkisi ile devam etti.

Kılıçdaroğlu, videoda; “Farkında mısınız? Bunlar kalırsa şehirler sığınmacıların, mafya çetelerinin, uyuşturucu baronlarının kontrolüne geçecek” dedi. Videoda, İstanbul’da bir AVM’de silahlı örgütler arasındaki çatışmaya ilişkin bir habere yer verildi.

Video, Kılıçdaroğlu’nun “Farkında mısınız? Bunlar kalırsa kadın cinayetleri artarak devam edecek, genç kızlar sokaklarda kendi başlarına gezemeyecekler ve çıkmayacaklar. Biz bu vatanı sokakta bulmadık, milletim ayağa kalksın. Vatanını seven bizimle omuz omuza versin, vatanını seven sandığa gelsin” sözleri ile sona erdi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası