Yangın, Urla’nın Demircili Mahallesi'nde bulunan koyda çıktı. İddialara göre, makilik alanda mangal yakan vatandaşların yaktığı ateş çalılara sıçradı. Rüzgarın da etkisiyle bir anda yayılan yangına koyda bulunan tatilciler müdahale etti.
![](/content/news_detail/AW022231_03.jpg)
Vatandaşların imece usulü denizden kovalarla su taşıyarak yangına müdahale ettiği görüntüler cep telefonuyla kaydedildi.
![](/content/news_detail/AW022231_02.jpg)
Vatandaşların erken müdahalesi ve Demircili Mahallesi'nde bulunan yangın söndürme kitlerinin kullanılmasıyla alevler daha fazla alana yayılmadan kontrol altına alındı. (İHA)