EGEPOSTASI- Narlıdere Belediyesi’nde maaş krizi sürüyor. Belediye-İş Sendikası üyesi işçiler dün iki saatlik iş bırakma eylemi yapmıştı. İşçiler eylemlerini bugün de sürdürdü.
Belediye şirketi Nar-Bel çalışanı işçiler, adil ücret taleplerinin yerine getirilmesi için bir araya gelerek 2 saatlik iş bıraktılar.
Yaklaşık bir yıldır düzensiz ödenen maaşlara ve ikramiyelerinin ise yatırılmamasına tepki gösteren işçiler, maaşlarının da artan enflasyon ve zamların etkisiyle ezildiğini belirtiyorlar.
Geçtimiz yıl Temmuz ayında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi'nin (TİS) yetersiz kalmasından dolayı ek protokol talebiyle ücretlerinin daha iyi bir seviyeye getirilmesini talep ediyor.
Sendika ile belediye yönetimi arasındaki ek protokol için görüşmeler sürüyor.
Öte yandan işçiler, talepleri kabul edilmediği takdirde eylemlerine devam edeceklerini vurguluyor.