Basketbol Süper Ligi’nde sezona istediği gibi başlayamayan Pınar Karşıyaka, ligde oynadığı ilk 5 maçında Aliağa Petkimspor, A. Efes ve Darüşşafaka’ya kaybederken sadece Fenerbahçe ve Türk Telekom maçlarını kazandı.
Bu süreçte 2 galibiyet, 3 mağlubiyete imza atan İzmir ekibi, puan tablosunda da hedefinden uzaklaşarak orta sıralara geriledi.
![](/content/news_detail/AW092439_01.jpg)
Daha sonra Ufuk Sarıca ve öğrencileri bu kötü gidişatı durdurmak için çıkışa geçmenin yollarının ararken çıktıkları Bursaspor, Büyükçekmece, Bodrum Spor, Beşiktaş ve Bahçeşehir maçlarını kazanarak 5’te 5 yaptı. Böylece yeşil-kırmızılılar, ligde 3. sıraya kadar yükselmeyi başardı.