Yunusemre'nin Sultanyaylası Mahallesi sınırlarındaki Spil Dağı Turgutalp mevkisindeki ormanda saat 16.36'da bilinmeyen nedenle yangın çıktı.
![](/content/news_detail/_69916 (1).jpg)
İhbar üzerine bölgeye Manisa Orman Bölge Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri yönlendirildi. Ekipler, yangına 2 uçak, 1 helikopter, 9 arazöz, 1 su ikmal ve 1 dozer ile müdahale ediyor.
![](/content/news_detail/_69944.jpg)
2 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde Spil Dağı’nda çıkan orman yangını, havadan ve karadan müdahaleyle 2 saatte söndürüldü. İlk belirlemelere göre 10 dönüm orman zarar gördü. (DHA)