Ege Postası
Geri

Vali Köşger duyurdu: Kadifekale'ye Millet Bahçesi

Millet Bahçesi projesi için Kadifekale'de çalışmalara başladıklarını söyleyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, ''Millet Bahçesi'nin bulunduğu yerin ve yakın çevresinin doğal ve kültürel miras özellikleri, değerleri korunmalı ve geliştirilmelidir. Bu nedenle alan ve çevresinin biyolojik çeşitliliği ve ekolojik süreçlerinin analiz edilerek korunması ve doğa onarımının yapılması önemlidir'' dedi.
Vali Köşger duyurdu: Kadifekale'ye Millet Bahçesi
Haberler / İzmir
26 Mayıs 2023 Cuma 14:12
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Yeni Asır’dan Fatih Şendil’in haberine göre, Kadifekale’ye Millet Bahçesi yapımı için start verildi. Millet Bahçesi projesine ilişkin açıklamalarda bulunan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne tahsis edilen yaklaşık 110 dönüm alana yapılacak, ışıklandırma ve peysaj sistemi ile kentin hemen hemen her yerinden görüleceğini söyledi.

Millet Bahçesi için Kadifekale'nin tercih edildiğini söyleyen Vali Köşger, "Böylelikle kentsel mekandaki yoğunluğu azaltmak ve şehir sakinlerine yeni bir soluklanma alanı kazandırmak mümkün olabilecek. Yer seçiminde alanın toplu taşıma, yaya ulaşımı, bisiklet ulaşımı imkanının olması gerekir. Kadifekale erişilebilir bir alan olması nedeniyle de iyi bir tercih. Millet Bahçesi'nin bulunduğu yerin ve yakın çevresinin doğal ve kültürel miras özellikleri, değerleri korunmalı ve geliştirilmelidir. Bu nedenle alan ve çevresinin biyolojik çeşitliliği ve ekolojik süreçlerinin analiz edilerek korunması ve doğa onarımının yapılması önemlidir. Bu alanlar kentin yeşil sistem bütünlüğüne katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

PROTOKOL İMZALANACAK
110 dönümlük arazinin tapusunu Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne devrinin gerçekleştiğini belirten İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, proje ile ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile imzalanacak protokol sonrası projenin çizilip onaylanacağı ve Millet Bahçesi'nin yapımına hızla başlanacağını açıkladı.

 

 

 

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası