MENÜ
İzmir 26°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP İzmir bayramlaştı! Soyer ve Yücel'den flaş mesajlar
Yerel Politika
3 Haziran 2019 Pazartesi 17:02

CHP İzmir bayramlaştı! Soyer ve Yücel'den flaş mesajlar

CHP İzmir İl Örgütü, bayramlaşma töreninde bir araya geldi. İl Başkanlığı tarafından Ramazan Bayramı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Her anlamda İzmir, Ekrem İmamoğlu’nun yanında,arkasındadır. Bütün gücümüzle o gün seçimin sonucunun hak ettiği şekilde bitmesi için yanında olacağız. Bunu açık bir şekilde ifade ettik. İzmir’in kalbi onun yanında atıyor" dedi. İl Başkanı Yücel de 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun hakkını vatandaşın vereceğini kaydetti.

EGEPOSTASI- CHP İzmir İl Örgütü, bayramlaşma törenini bu yıl da Kültürpark İzmir Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdi. Törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,  İl Başkanı Deniz Yücel, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkanları, eski başkanlar ile partililer katıldı.

SOYER: HONAZ İSTANBUL İÇİN BİR GÖSTERGE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine değinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Honaz’daki sonuç aslında gerçekten çok önemli bir gösterge. 7-8 oy farktan 2 bin küsur oy farka gitmek bambaşka bir gösterge. 15-20 bin seçmenin oy kullandığı bir yerde çok büyük bir başarı. Emek veren Roman kardeşlerimin, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen destek verenlerin mutlaka katkısı var. Ama aynı zamanda bu Türkiye’de büyüyen umudun da göstergesi. Bu seçim sonucunun İstanbul’daki seçim sonuçları için de bir gösterge olduğunu söylemek isterim. Tabii ki Türkiye’de büyüyen umut, hakkı elinden alınan mağdur edilen, haksız bir şekilde mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu için de önemli bir umudun büyümesi anlamını taşıyor. AKP ve MHP’ye oy veren seçmen de bu mağduriyetin ne demek olduğunun farkında. Aşağıdan büyüyen bir umut dalgasından bahsetmek mümkün. Elbette kalan sürede bizi rahatlatacak bir şey değil bu. Çok daha sıkı bir biçimde çalışmamız gerekiyor. Geçen hafta İmamoğlu’nun kampanyasının açılış günü yanındaydık. Orada da kendisine çok çeşitli destek önerilerinde bulunduk. Tabii ki kaş yapalım derken göz çıkarmak istemeyiz. Onların onayı olmadan kampanyaya destek vermek doğru olmaz. Bunu onlara bıraktık. Hem İmamoğlu hem Kaftancıoğlu önlerine gelen sayısız öneriden birini seçecekler İzmir’in desteğini hissettirmemiz için. Her anlamda İzmir İmamoğlu’nun yanında, arkasındadır. Olanca gücümüzle o gün seçimin sonucunun hak ettiği şekilde bitmesi için yanında olacağız. Bun açık bir şekilde ifade ettik. İzmir’in kalbi onun yanında atıyor. Biz çok fazla öneri getirdik. Bekleyeceğiz. Onlar nasıl derse seferber olmaya hazırız” dedi.

SOYER: YOLUMUZ UZUN VE GÜZEL

Soyer, “Bayram güzel bir gün… Küslerin barıştığı, kucaklaştığı, içtenlikle sevgi ve saygı gösterilen bir gün. Bugünün anlam ve önemi için hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Yolumuz uzun ve güzel. Türkiye’ye umut doğdu. İzmir bu umudun lokomotifi olacak. Türkiye’yi sırtına alacak. Tüm Türkiye İzmir’den bunu bekliyor. Bu amaca ulaşmak için canla, başla, aşkla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

YÜCEL: BU MÜBAREK KAVGA ETMEYİ TERCİH ETTİLER

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Her milli bayramımızda olduğu gibi, dini bayramlarımıza da bence kurucumuz ve kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk'ü anarak başlamalıyız. Bugün özgür bir mille olarak inançlarımızı dilediğimiz gibi yaşayabiliyorsak, dini bayramlarımızı dilediğimiz gibi kutlayabiliyorsak bunu önce ebedi liderimiz Atatürk'e, sonra da bu vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimize borçluyuz. Onlar sadece vatanın özgürlüğü ve namusu için değil, demokrasisi ve cumhuriyeti içinde can verdiler. Yani, içinde bulunduğumuz ramazan ayında bizlerin verdiği mücadele gibi. Ramazan adaletli, merhametli, vicdanlı ve hoşgörülü davranmanın en güzel örneklerinin verildiği aydır. Birileri, bu mübarek ayda adalet yerine, hukuksuzluğu, vicdan yerine mevki ve makamı, hoşgörü yerine de bencilliği ve kavgayı tercih ettiler. Bu bayram gününde, tüm Türkiye'ye yaşatılan bu karamsar tabloyu daha fazla anlatmak istemiyorum. Biz nasıl 31 Mart'ta halkımıza güvendiysek, yine güveniyoruz.

YÜCEL: HONAZ HALKI ÇOK AĞIR CEVAP VERDİ

Denizli’nin Honaz ilçesinde yenilen seçimlerde CHP’li adayın rakibine büyük fark attığını hatırlatan Yücel, “23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun hakkını vatandaşın vereceğini kaydetti.

Yücel, “Bildiğiniz gibi Denizli-Honaz'da adayımız seçimleri önce 8 oyla kazanmış, itirazlar sonrası fark bir oya düşmüş ve seçimi yine biz kazanmıştık. Ama yine seçmen iradesine yapılan darbe ile seçimler adaletsizce iptal edilmişti. Dün yenilenen seçimlerde Honaz halkı yapılan adaletsizliğe, iradelerine yapılan darbeye çok ağır bir cevap verdi. Honaz da adayımız seçimleri bu kez tam 2 bin 338 oy farkla kazandı. Halk Honaz'da adaletsizliğe, baskıya, hukuksuzluğa dur dedi. Şimdi sıra İstanbul'da. İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımız gereğini yapacaklar, darbeye ve baskıya boyun eğmeyecek, Ekrem İmamoğlu'na hakkını teslim edeceklerdir, buna yürekten inanıyoruz. Çünkü yaşanan adaletsizliği, hak gaspını, yaratılan mağduriyeti görüyorlar. İktidar baskısıyla alınan adaletsiz kararı, yapılan baskıları ve oylarının hiçe sayıldığını görüyorlar. Göreceksiniz, 23 Haziran gecesi Ekrem İmamoğlu kaldığı yerden İstanbullu için çalışmaya, İstanbul'un rantını iktidara yakın vakıflarla, cemaatlerle değil, İstanbul halkına dağıtmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

YÜCEL: İFTİRALARI REDDEDİYORUZ

Yüzlerini halka çevirmeye devam edeceklerini kaydeden Yücel, halkın çıkarı için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yücel, “Bizler bu ülkenin insanlarının en iyi hizmeti hak ettiğine, bu ülkede kardeşçe ve huzur içinde, tıpkı dinimizde emrettiği gibi ötekileştirmeden ve adaletle yönetilmesi gerekliliğine inanıyoruz. Bugün ülkemize yaşatılan ekonomik krizin, ayrıştırıcı dilin, insanlarımızın ekonomik durumuna ve siyasi görüşüne göre oluşturulan kutuplaşmanın, sona erdirilmesi için çabalıyoruz. Bu ülkede yaratılmaya çalışılan saray hanedanlığını, ülkenin kaynaklarının heba edilmesini, halkın her geçen gün artan yoksulluğunu, ramazan ayı içinde bile, bir seçim uğruna söylenen yalanları ve iftiraları reddediyoruz. Tüm bu karamsar tablo içinde bile umudu ayakta tutan, bu dile karşı kardeşlik, huzur ve barış diliyle halkın gönlünde taht kuran bir partinin üyeleri olmaktan gurur duyuyoruz. Kendi çıkarları ve saltanatı uğruna her türlü hileyi, baskıyı, adaletsizliği yapanlara bir kez de ramazan bayramı vesilesiyle sesleniyoruz. Artık değiştirin bu baskı ve adaletsiz yönetim şeklini. Gelin el ele verelim, yetemediğiniz yerlerde destek verelim. Bu güzel ülke ve bu güzel kent için birlikte çalışalım. Yeter ki adaletli olun, yeter ki halkın çıkarı için çalışın, yeter ki saltanatın değil, cumhuriyetin ve halkın hizmetinde olun. Tüm sıkıntıların üstesinden gelecek, krizlerden bu halkı kurtaracak, cumhuriyetin ışığını yeniden yükseltecek ve demokrasiyi herkes için işletecek güç, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu bayramlarda yaşadığımız birlikteliği, mutluluğu ve huzuru Türkiye'de daim kılmak, bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Bizler hangi makamda, hangi görevde olursak olalım yüzümü halka çevirecek, tüm gücümüzü halkımız için kullanacağız. Bizler bu ülkeye aşkla, inançla bağlıyız. Seçimden seçime değil, her zaman halk için, bu ülkede adaleti ve huzuru hakim kılmak için aralıksız çalışmamız bu yüzdendir. Bu yoldan dönmeyeceğimizi bir kez daha sizlerin huzurunda dile getirirken, başta İzmirliler olmak üzere tüm halkımızın ve bu alanda bulunan siz değerli dostlarımızın bayramını kutluyor, ülkemizde her gün bayram sevinci ve mutluluğu yaşanması için, çalışmaya devam edeceğimize söz veriyorum. Bayramınız kutlu olsun” diye konuştu.

BAYIR: HONAZ İÇİMİZE SU SERPTİ

İstanbul'daki seçim çalışmalarına ara verip 3 günlüğüne İzmir'e geldiklerini anlatan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Honaz'daki seçim sonuçlarının tüm partilileri memnun ettiğini söyledi. Bayır, "Honaz içimize su serpti. İstanbul'da da daha önce Binali Yıldırım'a oy verdiğini söyleyen ama fikir değiştiren yüzlerce seçmen gördüm. 500 bin oy farkla İmamoğlu kazanacak" diye konuştu. 

BEKO: İSTANBUL İÇİN BİR ŞEYLER YAPIN

Sesinin kısık olduğunu dile getiren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da İstanbul'da partisinin kendisine verdiği görev nedeniyle sendikalar ve meslek odalarıyla görüşme halinde olduklarını belirterek, “İstanbul’daki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sabah kalkıyorum çöpçülerle, akşam yatıyorum çöpçülerle! Bu şekilde çalışmaya devam edeceğim. İstanbul’da tanıdıklarınıza lütfen mesaj çekin telefon edin, mektup yazın. Bir şeyler yapın. Mesajına, ‘bölüşürsek tok oluruz. Bölünürsek yok oluruz. Birleşirsek var oluruz ve iktidar oluruz’ yazın. İzmir’in, Türkiye’nin ve dünyada yaşayan insanların bayramını kutluyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası