MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP İzmir'den 'online' yönetim kurulu toplantısı
Yerel Politika
26 Mart 2020 Perşembe 11:58

CHP İzmir'den 'online' yönetim kurulu toplantısı

Koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle iki haftadan uzun süredir İl Yönetim Kurulu toplantısı yapamayan CHP İzmir bugün toplandı! İl binasında gerçekleştirilen toplantıda bazı il yöneticileri yer alırken, bazıları ise Skype üzerinden katıldı. Toplantının ana gündem maddesi koronavirüs oldu. Toplantıda İl Başkanı Yücel'in sosyal medya konusunda uyarılarda bulunduğu belirtildi.

EGEPOSTASI - İçişleri Bakanlığı tarafından 13 Mart’ta yayınlanan '3 kişinin katılımını geçen toplantı ve etkinliklerin' yapılmamasını içeren genelge sonrası Türkiye’nin hayatı koronavirüs salgınına göre şekillendi.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar tarafından telekonferans üzerinden bilgilendirilirken, Milli Eğitim Bakanlığı da okulların kapatılması kararı sonrası internet üzerinden uzaktan eğitime döndü. 

Yaşanan gelişmeler sonrası CHP İzmir, iki haftadır yapamadığı İl Yönetim Kurulu toplantısını internet üzerinden yapmaya karar verdi.

İl Yönetim Kurulu Toplantısı, İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya bazı il yöneticileri koronavirüs salgınına karşı tedbir amaçlı Skype üzerinden katılırken, diğerleri il binasındaki toplantıda yer aldı. Toplantıda ‘sosyal mesafeye’ uyulduğu aktarıldı.

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu'nun 14.00'te başlayan toplantısı yaklaşık 1 buçuk saat sürdü.

İl yöneticileri toplantıda ilçelerinde koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemleri paylaştı.

TOPLANTIDA NELER KONUŞULDU?

Toplantının ana gündemi koronavirüs salgını olurken, 65 yaş üzeri ve risk grubunda olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasında belediyelere verilen desteğin artırılarak devam etmesi yönünde karar alındığı öğrenildi.

Toplantıda ayrıca CHP'nin vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kurduğu WhatsApp gurubu ekibinin kısa bir rapor sunduğu öğrenilirken, partililerin bu tarz yardım faaliyetlerini siyasi malzeme yapmamaları konusunda yönetimde görüş birliği oluştu.

İl Başkanı Yücel'in CHP'li belediyelerin virüsle mücadele için aldıkları önlemlerle ve yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal medyanın etkin şekilde kullanılmasını istediği ifade edildi.

Yücel’in vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için gelen talepleri ilçe başkanlıkları ve belediyelere ivedi bir şekilde iletilmesini istediği öğrenildi.

Öte yandan toplantıda Yücel'in sosyal medyadan yapılacak paylaşımlara dikkat edilmesi konusunda yöneticileri bilgilendirdiği, teyit edilmemiş bilgilerin kesinlikle paylaşılmaması, paylaşılırsa yaşanacak hukuki sıkıntıları aktardığı öğrenildi.

Partililerin bu hassas dönemde koronavirüs paylaşımları konusunda dikkatli olmaları, halkı panikletecek paylaşımlarda bulunmamaları gerektiği konusunda karar alındı.

Son olarak Yücel’in "genel merkezin, belediye başkanlarının, vekillerin, yetkililerin doğruluğu kesinlik taşıyan açıklamalarını paylaşabilirsiniz" dediği belirtildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası