MENÜ
İzmir 23°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP MYK’dan Karşıyaka ilgisizliği!
Yerel Politika
19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:35

CHP MYK’dan Karşıyaka ilgisizliği!

CHP İzmir’de krizlerin ilçesi Karşıyaka’da bayram ertesi ilçe kadın kollarında yaşananlar MYK’da gündeme geldi. Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin MYK’da yaşanan gelişmeleri anlattığı ve istifaların perde arkasında Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın olduğunu iddia etti. Ancak MYK’da beklediği desteği alamadığı öğrenildi.

YUSUF TOMRUK/EGEPOSTASI - Geçtiğimiz Perşembe günü CHP Karşıyaka Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerinden 6’sının birden istifa etmesi sonrası, başkan ve yönetim kurulu düşmüştü. Aynı gün içinde CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, İl Kadın Kolları Sekreteri Nesrin İnetaş’ı, yönetimi düşürülen Buket Fatoş Erol’un yerine atamıştı. CHP İzmir’de yaşanan kadın kolları krizi bugün toplanan MYK’da gündeme geldi. Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, söz alarak Karşıyaka’da ve CHP ilde krize neden olan, istifa ve sonrasında yaşanan atamayla ilgili rahatsızlıkları dile getirdiği öğrenildi.

MYK’DAN SES ÇIKMADI!
Köse’nin ilçe başkanı ve yönetimin düşürülmesinin arkasında Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın olduğunu ve istifa eden altı yönetim kurulu üyeleri  Nurten Kahraman, Nihal Yıldız, Filiz Akdurak, Aysel Aslan, Zeynep Kıvrak ve Şengül Bağ’ın bizzat Başkan Tugay tarafından yönlendirildiğini iddia ettiği öğrenildi. Ancak MYK üyelerinden konuyla ilgili herhangi bir yorum ya da tepki gelmediği Köse’nin beklediği desteği alamadığı öğrenildi.

KRİZLERİN İLÇESİ KARŞIYAKA
CHP’de Karşıyaka Benzer bir durum geçtiğimiz aylarda yaşanmış, İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ve yönetiminin düşürülmesi amacıyla imza hareketi başlatılmıştı. Genel Merkez’in de müdahale ettiği kriz yönetim düşmeden aşılmış, imza hareketini başlatan isim olduğu öne sürülen Sedredil Coşkuner il yönetim kurulu başkan yardımcılığından alınmış ve koordinatörlük yaptığı Karşıyaka Belediyesi’nden de Başkan Cemil Tugay tarafından ‘Yıpranmasın diye’ şantiyeye gönderilmişti.

Öte yandan İlçe Gençlik Kolları Uğur Ermiş ve 14 yönetim kurulu üyesi, Temmuz başında görevinden istifa etmişti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ender Adadan
 20 Ağustos 2019 Salı 09:03
CHP tepeden gelme isimlerle yönetilmemeli, su akar yolunu bulur. Kolay gelsin Cemil başkan.
 
 19 Ağustos 2019 Pazartesi 19:49
il başkanı bu olaylar karşısında ne düşünüyor. sesi çıkmadığına göre destekliyor mu?
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası