MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Fatih Portakal'ın Bayraklı Şehir Hastanesi eleştirisine Dağ'dan yanıt
Yerel Politika
16 Ağustos 2019 Cuma 15:57

Fatih Portakal'ın Bayraklı Şehir Hastanesi eleştirisine Dağ'dan yanıt

FOX TV spikeri Fatih Portakal sosyal medyadan Bayraklı Şehir Hastanesi'nin konumunu eleştirirken, "İnsan gelmesin diye mi burayı yapıyorsunuz ya da eziyet olsun diye mi?" diye sordu. Fatih Portakal'a yanıt AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan geldi. AK Partili Dağ, "Hastanenin yapılmakta olduğu bölge İzmir’in ulaşım konusunda en rahat yerlerinden biridir. İzmirlisiniz, bilirsiniz! Belediyenin şehir merkezinde yer tahsis etmesi beklenseydi ömür biterdi de hastane bitmezdi." diye cevapladı

EGEPOSTASI- Türkiye’nin birçok bölgesinde inşa edilen şehir hastanelerinin yeri ve ulaşım konusunda son zamanlarda kamuoyunda artan eleştirilere İzmir'deki inşaatı süren Bayraklı Şehir Hastanesi de eklendi. 

FOX TV spikeri Fatih Portakal sosyal medyadan Bayraklı Şehir Hastanesi'nin yerini eleştirdi. İzmirli olan Fatih Portakal'a cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan geldi. 

FOX TV spikeri Fatih Portakal sosyal medyadan Bayraklı Şehir Hastanesi'nin konumunu eleştirirken, "İnsan gelmesin diye mi burayı yapıyorsunuz ya da eziyet olsun diye mi?" diye sordu.

Portakal paylaşımında, "İlk başta anlamamıştım. Otobanın kenarında benzinliğin üstünde binalar yapılıyordu. Hatta demir yolu istasyonu olarak düşünmüşlüğüm bile oldu. Meğer şehir hastanesi inşaatıymış. İzmirli olmasam yazmazdım. Soru: İnsan gelmesin diye mi burayı yapıyorsunuz ya da eziyet olsun diye mi?" ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal'a cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan geldi. 

AK Partili Dağ, Fatih Potakal'ın sorusunu, "Hastanenin yapılmakta olduğu bölge İzmir’in ulaşım konusunda en rahat yerlerinden biridir. İzmirlisiniz, bilirsiniz! Belediyenin şehir merkezinde yer tahsis etmesi beklenseydi ömür biterdi de hastane bitmezdi. Şu anda Bayraklı’da tüm Ege Bölgesi'ne hizmet edecek, yüksek standartlarda bir hastane inşa ediliyor. Koşulsuz muhalefet etme refleksi, yapılan güzel işleri takdir etmenize engel olmasın Fatih Bey." diye yanıtladı.

Türkiye'nin 3'üncü büyük şehir hastanesi olacak İzmir Bayraklı Hastanesi'nin  inşaatı sürüyor. Hizmete 2020 yılında açılması planlanan hastanede, 347 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi, 51 ameliyathane ve 414 poliklinik bulunacak.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ayşe
 18 Ağustos 2019 Pazar 22:06
Çiğli ye de bir hastane yaptınız ama içi öyle boş ki hizmet sıfır
 Ümmühan
 18 Ağustos 2019 Pazar 15:03
Hastaneyi devlet yapıyor yolu da belediye yapsın bir zahmet. Her güzel işe çamur atmaktan baştan aşağı çamura battı bu muhalefet ??
 Hasan
 18 Ağustos 2019 Pazar 10:16
Ulaşımdan daha önemli şeyler var işin uzmanlık isteyen kısmı devletten yani doktoru hemşiresi ama para eden kısmı yani yap işlet devret modelinin yağlı kısmı özelde kan almak devletin tahlili yapmak özelin rontgeni okuyan devlet çeken özel ultrasonu yorumlayan Dr ama çeken özel ve merak ediyorum kaç para bunlar
 Ahmet
 17 Ağustos 2019 Cumartesi 23:08
Ben cen cihanda oturdugumhalde dibinde vesparkvar ama ulaşım yok birde uzaktan gelenler için hiçte kolay olmayacak sadece neye yaradı biliyormusunuz evler ikiye üçe katlandı olan yine garibanlara ve yaşlılara olacak ulaşımı nerden vereceksiniz hamza bey siz önce onu çözün gerisi gelir
 Ayşe Y.
 17 Ağustos 2019 Cumartesi 22:19
Şehir hastaneleri millete eziyet olsun diye dağ başlarına yapılıyor galiba, acil bir durum olsa oraya gidene kadar hasta yolda ölür,
 Belkıs
 17 Ağustos 2019 Cumartesi 20:58
Otobanın kenarına hastanemi olur..gürültü hat safhada ulaşım zor..insanları mecbur tutacaklar gitmeye yazıklar olsun..
 Eşrefpaşalı
 17 Ağustos 2019 Cumartesi 20:52
insanlar hastaneye ulaşana kadar telef olur gider dağ akp ye yalakalık edicem diye ulaşımı kolay diyor.yakını hastalandığında oraya götürsünde görelim..
 Özlem Taşdemir
 17 Ağustos 2019 Cumartesi 17:59
Dağın başında hastanenin ne işi var bütün hastaneler orada olursa nasıl olacak daha yolu bile yok acillik olsak demekki hastaneye gelene kadar yolda gideriz maazallah yeni vatandaşcık lar varken yani değilim
 Coşkun Atak
 17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:51
Hastaneler, adliyeler, devlet daireleri lokal olmalı.. devlet vatandaşın ayağına gitmeli.. vatandaşı ayağına geterimemeli.. örneğin çağlayan adliyesi..
 Misafir
 17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:05
Sayın vekil orası otobanin üstü, herhangi bir otobus gecmiyor ve haliyle otobusle ulaşım mümkün değildir. Mükemmel bir hastane yapılıyor olabilir ancak oraya gidecek olanlar hasta ve buyük kısmı yaşlılar oluyor bilirsiniz yürümekte zorlanır insanlar bu tip tesislerde ulaşım onemli şehir orada bitiyor zaten.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası