MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Uygur’dan skandal üstüne skadal!
Yerel Politika
25 Ocak 2020 Cumartesi 13:06

Uygur’dan skandal üstüne skadal!

Torbalı Belediyesi'nde skandallar bitmek bilmiyor. 425 işçiyi ‘tasarruf’ diyerek işten çıkaran, ardından oğlunu 7 bin lira maaşla genel müdür yardımcısı olarak işe alan ve gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, bu kez 1 milyon 300 bin liraya Mercedes marka lüks araç aldığı ortaya çıktı.  Yaşananlara tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar “Torbalı’nın onca sorunu varken makam aracı almak, hiçbir hizmet üretmeden oturmak tasarruf değildir” dedi.

EGEPOSTASI- 31 Mart Yerel Seçimleri'nde seçilen İzmir'in yeni CHP'li belediye başkanları, yaptıkları skandal uygulamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Seçildikten hemen sonra Torbalı Belediyesi önünde yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Adam ol, ayağını denk al, bir daha televizyona bile çıkamayacaksın.' diyen Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur,  Torbalı’da 425 işçiyi ‘tasarruf’ diyerek işten çıkardı. Ardından oğlunu 7 bin lira maaşla genel müdür yardımcısı olarak işe alan ve gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, bu kez de 1 milyon 300 bin liraya Mercedes marka lüks araç aldığı ortaya çıktı. 

Lüks araç ile ilgili Torbalı’da tepkiler yükselirken AK Parti’den sert tepki geldi.  

TORBALI’DA BU KADAR SORUN VARKEN MAKAM ARACI ALIYORSUNUZ

AK Parti Grup Başkanvekili Erman Özgür Çağlar, “Göreve gelir gelmez sosyal yardımları bitirdiniz, kömür yardımlarını yarıya düşürdünüz, maddi durumu olmayan öğrencilere verilen bursları kaldırdınız, 9 aydır Torbalı’ya bir tek çivi çakmadınız, şenlikten konserden başka hiçbir şey yapmadınız, şimdi de çıkmış tasarruf yaptığınızı iddia ediyorsunuz. Şimdi Torbalı’nın bu kadar sorunu varken, kalkıp makam aracı alıyorsunuz. İlçemizin gerek altyapı, gerekse de üstyapı konularında çok acil hizmetlere ihtiyacı varken, önceliği makam aracına verirseniz biz bunu tabii ki eleştireceğiz."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası