MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Renkler mi, ilkeler mi?
Hüseyin Günlü
YAZARLAR
1 Kasım 2019 Cuma

Renkler mi, ilkeler mi?

CHP’de siyaset yapmak öyle kolay değildir. Mahalle delegesi seçilemezsiniz ama milletvekili seçilebilirsiniz.  İl başkanı seçilebilirsiniz fakat milletvekili, seçilemezsiniz. CHP’nin bu gizemini şimdiye kadar hiç kimse çözememiştir nedense. 

İnanılması çok zor ama gerçektir; İzmir’de yedi kez,  CHP İzmir İl Başkanlığını yapan kişi, milletvekili olamazken; siyaset limanında başka bir partinin gemisinden inerek CHP gemisine binenler daha ilk genel seçimde milletvekili payesiyle ödüllendirilmiştir.  

Yine hayatında bir kez olsun CHP İl ve İlçe binalarının kapısından içeriye adım atmamış kişiler; daha partiye üye oldukları gün belediye meclisi listelerinin ön sıralarında yer almışlardır.

Büyük Türk ozanı Köroğlu’nun, “Tüfek icat oldu, mertlik bozuldu.” Türküsünde vurguladığı gibi tüzüğünde bulunmasına rağmen CHP’de önseçimlerin tamamen gündemden düşmesi partinin kimyasını bozmuştur.

Bundan böyle CHP apoletiyle bir göreve seçilmek için halk tarafından saygı görmenin, sevilmenin hiçbir kıymeti harbiyesi yok artık. En önemli olan kimin adamı ve kimlerle birlikte olduğunun sadakat ölçüsüdür.   

CHP’deki önseçimsiz parti içi demokrasi anlayışı terk edilmezse bunu sosyal demokrasiye gönül vermiş geniş halk kitlelerine anlatmak zordur.     

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası