Ege Postası
Geri

AK Partili Kaya: CHP eziyeti İzmir'i sarmış durumda

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, bayramlaşma ziyaretlerini bayramın üçüncü gününde de sürdürdü. Vatandaşların CHP'li yerel yönetimlerden yana şikayetlerini dinleyen Kaya, "Dolaştığımız yerlerde, CHP'nin halka hizmet üretmeyen, halkın hayatını kolaylaştıran işler yapmak yerine sadece laf üreten belediyecilik anlayışının en bariz örneklerini görüyoruz.CHP eziyeti tüm şehri sarmış durumda" şeklinde konuştu.
AK Partili Kaya: CHP eziyeti İzmir'i sarmış durumda
Haberler / Seçim
24 Nisan 2023 Pazartesi 12:16
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Karabağlar'da Sivas Güneykayalılar Lokali'nde ve Eskiizmir Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nde vatandaşlarla buluşan Kaya'nın gündeminde CHP'li belediyeler vardı. CHP'li ilçe ve büyükşehir belediyesinin açtıkları davalarla kentsel dönüşümü engellediklerini hatırlatan Kaya, "Türkiye'de son 20 yılda yapılmak istenen birçok kentsel dönüşüm hamlesi CHP ve türevleri tarafından engellendi. En çok engellemeyi yaşadığımız yerlerden birisi de İzmir'dir, Karabağlar'dır. Bakanlığın kentsel dönüşüm planlarına yedi kez dava açıp, engellediler. Dar gelirlilere yapılacak TOKİ konutlarına bile dava açtılar. İki kez dava açıp, engellediler. Oysa kentsel dönüşüm, Karabağlar için hayati derecede önemli bir konudur. Biz her defasında, hak sahiplerinin hakları ve hukuklarının korunduğu, adil bir paylaşımın esas alındığı kentsel dönüşüm için yola çıktık. Ama her defasında da CHP tarafından önümüze engel konuldu. Bunu da hemşehrilerimiz çok iyi biliyor" dedi. 

İZMİR'E HİZMETSİZLİĞİ REVA GÖRÜYORLAR 

Karabağlar'ın ardından Buca'da Gediz ve Göksu bölgelerinde yaptığı ziyaretlerde vatandaşlarla buluşan Kaya, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında, Cumhuriyetin en büyük üçüncü şehrinin hali ortada. Köstebek yuvasına dönen yollar, kokudan geçilmeyen bir sahil, bitmeyen trafik sorunu, bu çağda kanalizasyonsuz bölgeler, altyapı ve üstyapı bağlamında sınıfta kalan bir yerel yönetim. İzmirli hemşehrilerimiz büyük çile çekmektedir. Belediyecilik açısından en basit rutin hizmetleri bile veremiyorlar. İzmir'imiz bunu hak etmiyor. CHP'nin İzmir'e reva gördüğü bu durumu hemşehrilerimizin takdirine sunuyoruz. Kent için bir katma değer yaratamayan, eser kazandıramayan, vizyon katamayan bu anlayışın İzmir’e verebileceği hiçbir şey yoktur" dedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası