Ege Postası
Geri

Halil Arda'ya 50 milyonluk kredi yetkisi talebi

Belediye hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi ve giderlerin zamanında yapılabilmesi için Gaziemir Belediye Meclisi, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’ya 50 milyon TL’lik borçlanma yetkisi vermeye hazırlanıyor.
Halil Arda'ya 50 milyonluk kredi yetkisi talebi
Haberler / Yerel Yönetimler
30 Mayıs 2023 Salı 13:36
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEPOSTASI- Türkiye gündeminin en önemli sorunları arasında olan ekonomik krizden belediyeler de etkileniyor. Gaziemir Belediye Meclisi'nin 2023 yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantı gündemi belirlendi. Meclis gündeminin en dikkat çekici maddesi 50 milyon TL'lik kredi kullanılması için Belediye Başkanı Halil Arda’nın yetkili kılınması talebi oldu.

Gaziemir Belediyesi Halil Arda’ya verilmesi talep edilen borçlanma yetkisinin yer aldığı ilgili gündem maddesi şu şekilde;

"Belediyemiz faaliyet ve hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi ve zorunlu giderlerimizin zamanında ödenebilmesi için olası nakit ihtiyacının ortaya çıkması halinde kullanılmak amacıyla (tedbir amaçlı olarak) borçlanma kararı alınmasına ihtiyaç duyulduğundan 5393 sayılı Belediye Kanununun 68. maddesinde (d) ve (c) bentleri gereğince yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda ekteki hesap tablosunda da görüleceği üzere Belediyemiz borçlanma için gerekli şartları taşımakta olup, bu kapsamda 50 milyon TL borçlanabileceği hesaplandığından, kredi kullanılması için Belediye Başkanı Sayın Halil Arda’nın yetkili kılınması talebi hakkında"

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası