Ege Postası
Geri

Karşıyaka'da çınarlar ve gençler, Gündüz Yaşam Merkezi’nde buluştu

Karşıyaka’da yaşayan Alzheimer hastaları ve yakınlarına hizmet veren Karşıyaka Belediyesi Gündüz Yaşam Merkezi, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini misafir etti. Merkezde Alzheimer hastası çınarlar ile bir araya gelen 10. sınıf öğrencileri, sergiledikleri vals gösterisi ile göz doldurdu.
Karşıyaka'da çınarlar ve gençler, Gündüz Yaşam Merkezi’nde buluştu
Haberler / Yerel Yönetimler
30 Mayıs 2023 Salı 10:17
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Nesiller arası iletişim ve etkileşimi artırmak, müziğin gücünden de faydalanarak Alzheimer hastası bireylerde olumlu duygular uyandırmak amacıyla düzenlenen etkinlik sayesinde yaş almış büyükler sosyalleşme imkanı buldu. İleri yaştaki büyükler ile lise öğrencileri birlikte dans ederek keyifli anlar yaşadı. Büyükler ile sohbet de eden gençler; merkezde zaman geçirme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını dile getirdi.

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Bir hasta yakını da etkinlik sayesinde hastaların sosyalleşme fırsatı bulduğunu belirterek “Hastalarımız çok mutlu oldu. Her ne kadar unutsalar dâhi bir an yaşadıkları o mutluluğu sağlayan, olmazsa olmaz dediğimiz herkese sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız” diye konuştu. Etkinliğe İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aslı Akı, okul öğretmenleri Gonca Yavaş ve Çimen Yalçın, Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şube Başkanı Belgin Karavaş ile hasta ve hasta yakınları da katıldı.

DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN

Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şubesi iş birliğiyle hizmet sundukları merkezde, Alzheimer hastaları ve yakınlarının yaşam kalitelerini iyileştiren çalışmalar yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Son yıllarda görülme sıklığı gittikçe artan Alzheimer hastalığı, dünyanın en büyük sağlık sorunlarından biri haline geldi. Bu hastaları sosyalleştirmek ve bazı tedavi programlarına almak gerekiyor ki onları da normal yaşama katalım. Dolayısıyla bu alanda daha fazla hizmet verilmesi gerektiğini düşünerek, geçtiğimiz yıl Dünya Alzheimer Günü’nde merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Aylar içerisinde çok sayıda hasta ve hasta yakını merkezimizden yararlanma imkanı buldu, eğitim ve etkinliklerimize katıldı. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ziyareti de hem çınarlarımızın sosyalleşmesi hem de gençlerimizin farkındalık kazanması anlamında çok yararlı bir etkinlik oldu. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası