İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Menemen ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Emniyet Müdürü Celal Sel’in ziyaretine; Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev ve şube müdürleri de eşlik etti.
![](/content/news_detail/Screen Shot 2024-01-12 at 13.09.46.png)
İlçe merkezinde vatandaşlarla bir araya gelip sohbet eden Emniyet Müdürü Sel'in ziyareti sırasında, Huzurlu Sokaklar uygulaması yapıldı.
![](/content/news_detail/Ekran Resmi 2024-01-12 13.05.15.png)
400'ün üzerinde personel karadan, bir polis helikopteri de havadan denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, bin 800 kişinin GBT sorgulaması yapılırken, 150 araçta aramalar yapıldı. Yapılan denetimlerde; 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi, aranan 5 şahıs gözaltına alındı, 2 ehliyetsiz sürücüye de işlem yapıldı. Yine 20 kişinin yoklama kaçağı olduğu tespit edilirken, uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen 1 kişi de gözaltına alındı. Çeşitli eksiklikleri tespit edilen araç sahiplerine de, 55 bin TL cezai işlem uygulandı. (İHA)