İzmir Buca Makbule Süleyman Alkan Ortaokulunda, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle unutulmaz bir tören düzenlendi. Öğrenci ve ailelerin ilgisinin yoğun olduğu etkinlikler, okul bahçesinde gerçekleştirildi.
![](/content/news_detail/aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg)
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmalar ile devam etti. Ardından öğrenciler; zeybek, halk oyunları ve dans gösterileri sergiledi.
![](/content/news_detail/aaaa.jpg)
Öğrencilerin oluşturduğu “100. Yıl” koreografi ise büyük alkış aldı. 29 Ekim coşkusunun dolu dolu yaşandığı program; aileler, öğrenciler ve öğretmenlerin hep birlikte seslendirdiği İzmir Marşı ile son buldu. (İHA)