MENÜ
İzmir 23°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Alperenlerden LGBT yürüyüşü tepkisi
Yerel Politika
10 Haziran 2019 Pazartesi 13:01

Alperenlerden LGBT yürüyüşü tepkisi

Alperen Ocakları İzmir İl Başkanı Eyüp Kuzucu, önümüzdeki günlerde İzmir'de yapılması planlanan LGBT yürüyüşü öncesi yazılı açıklama yaptı. Kuzucu, "Kültürümüzde yeri olmayan, aile yapımızla uzaktan yakından ilişkilendirilemeyen bu hastalıklı yapı bir an önce tedavi edilmelidir" dedi.

Alperen Ocakları İzmir İl Başkanı Eyüp Kuzucu, sosyal medya paylaşımında ve yaptığı yazılı açıklamada, önümüzdeki günlerde yapılması planlanan LGBT yürüyüşüne tepki gösterdi. "Mubarek 3 aylarda bulunulan şu zamanlarda LGBT adı altında, yüzde 99’u Müslüman bir ülkede, yürüyüş yapmak isteyen sapkın yapıyı esefle kınamaktayız. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istediği modern aile yapısına ters ve kültürel değerlerimize tamamen zıt olan bu güruhun devlet ve millet nezdinde yeri olmadığını alenen haykırıyoruz" dedi.

"İzmir gibi nadide ve güzel bir kentte, emperyalist ve kapitalist düşmana ilk merminin atıldığı, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün annesinin yattığı bu topraklarda bu tür sapkınların yürüyüş yapmasını kabullenememekteyiz" diyen Kuzucu, "Bu yüzdendir ki LGBT adı altındaki sapkın güruhu kınamaktayız" dedi. Kuzucu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yapmış oldukları yürüyüşlerde kurucu değerlerimize, kültürlerimize ve inançlarımıza saldırmaktan geri durmayan bu ahlaksız güruhun millet ve devlet nezdinde yeri yoktur. Kültürümüzde yeri olmayan, aile yapımızla uzaktan yakından ilişkilendirilemeyen bu hastalıklı yapı bir an önce tedavi edilmelidir.
Bu noktada şunu da belirtmek isteri; insanların biyolojik veya fiziksel hastalıkları olabilir. Bundan dolayı da yargılamak kesinlikle haddimize değildir. Fakat bunu zevk ve arzu için yapan ve ardından teşhir ederek sürdürenlerin  her daim karşısındayız. Türk toplum ve aile yapısını kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Bir İzmirli
 10 Haziran 2019 Pazartesi 17:19
Bu LGBT düşmanlığı anlamıyorum. Neden başkasının yatak odası bu kadar büyütülüyor. %99 dediğin müslüman ülke çocuk istismarda, kadın cinayetinde, hayvanlar katliamında dünya listelerinde zirvede. Ama söz konusu eşcinselliğe gelince birden müslüman olunuyor. Herkes kendisine bakmalı. İslamın neresinde böyle nefret söylemleri destekleniyor? İzmirin özelliği hoşgörülü ve medeni insanların kendilerine bakarak yaşamaları. Böyle ortaçağ zihniyeti Atatürk ile süsleyerek olmaz. Eşcinsellik hastalık değildir ve bulaşıcıda değildir. Tamamen biolojik bir durumdur. Lütfen böyle gericileri ciddiye almayınız. Gittikçe araplaşıyoruz bunlardan dolayı. Atatürk böyle nefret söylerine izin vermezdi ve her vatandaşını sayan bir adamdı. Atatürkü istediğiniz gibi gösteremezsiniz. Saygısızlık ötesi.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası