MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Eski Başkan Karataş komisyona ifade verdi
Yerel Politika
11 Haziran 2019 Salı 15:41

Eski Başkan Karataş komisyona ifade verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e sosyal medyadan sert eleştirilerde bulunan ve hakkında disiplin soruşturması başlatılan CHP İzmir İl eski Başkanı Kemal Karataş İl Başkanlığı’na giderek disiplin komisyonuna ifade verdi.

EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, kamuoyunda ‘Şato’ olarak bilinen Başkanlık Konutuna taşınma kararı ile ilgili sosyal medyada sert eleştirilerde bulunan CHP İzmir İl eski Başkanı Kemal Karataş hakkında geçtiğimiz günlerde gerçekleşen il yönetim kurulunda soruşturma açılması kararı alınmıştı.

CHP İzmir İl Örgütü'nde 5 dönem başkanlık yapan Kemal Karataş, bugün öğle saatlerinde CHP İzmir İl Başkanlığı’na giderek disiplin komisyonuna ifade verdi.

İl yöneticileri Leman Tunus, Sedredil Çoşkuner, Özkan Tice ve Yaşar Erdoğdu'dan oluşan komisyona yaklaşık 2 saat ifade veren Karataş, “Sosyal medyada yaptığım eleştirilerin aynısını komisyonada aktardım. Geri adım atacak birisi değilim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı oturduğu konuttan dolayı eleştirirken, sosyal demokrat anlayışa sahip bir partinin belediye başkanının İzmir’de kamuoyunda ‘Şato’ olarak bilinen bir yerde oturması ne kadar doğru olur” dedi.

Karataş, komisyon üyelerinin şartlandığını ileri sürerken, kendisini disiplin kuruluna sevk edeceklerini ifade etti. 

Öte yandan Karataş, komisyon üyelerinin Soyer’i korumaya çalıştığını sadece onunla iligili sorular yönelttiğini ifade ederken, İl Başkanı Deniz Yücel’e getirdiği eleştiriler hakkında tek bir soru bile sorulmadığını öne sürdü.

KARAR 23 HAZİRAN'DAN SONRAKİ İLK TOPLANTIDA VERİLECEK

Karataş'ın ifadesini tutanak altına alan komisyon üyelerinin akşam üzeri toplanan il yönetim kurulu toplantısında konuyu gündeme getirdiği ancak Karataş hakkındaki kararın 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden sonraki ilk toplantıya bırakıldığı öğrenildi.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre; İl eski Başkanı Kemal Karataş'ın 23 Haziran'dan sonra toplanacak ilk il yönetim kurulu toplantısında disipline sevki yönünde karar alınacağı ileri sürüldü.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Partili
 11 Haziran 2019 Salı 17:56
Karataş ceza verirler çünkü Karataş partinin her türlü masraflarını kirayı cebinden öderdi şimdiki yönetim makamı arabası her türlü konfor köşk villa saray var atın eski başkanı partiden kurtulsun parti ve Ankara da Saray Izmir de Şato olabilir devam
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası