MENÜ
İzmir 26°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'in iki il başkanından iki farklı 3 Haziran anması!
Yerel Politika
3 Haziran 2020 Çarşamba 15:12

İzmir'in iki il başkanından iki farklı 3 Haziran anması!

CHP’li Deniz Yücel ile AK Partili Sürekli’nin birbirinden farklı 3 Haziran mesajları dikkat çekti.

EGEPOSTASI - CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin Twitter hesaplarından arka arkaya paylaşımları dikkat çekti. AK Partili Sürekli ABD’li efsane boksörü Müslüman Muhammed Ali’nin ölüm yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlanlarken, CHP’li Yücel ise Dünyaca ünlü Türk Şair Nazım Hikmet Ran’ın ölüm yıldönümünü andı.  İki başkanın paylaşımlarının arka arkaya gelmesi hoş bir tesadüf yarattı.  

AK Partili Sürekli ABD’li polislerin tüm dünyada tepkiye yol açan Goerge Floyd’u gözaltına alınırken herkesin gözleri önünde boğarak öldürmesine gönderme yaparak  “Efsanevi boksörlüğü yanında, ırkçılık ve ayrımcılıkla mücadelesiyle Müslüman bir aktivist olan #MuhammedAli’ye rahmet olsun” paylaşımında bulundu.

CHP’li Yücel ise 1963 3 Haziran tarihinde Rusya'nın Moskova şehrinde vatanından uzakta hayata gözlerinin yuman Dünyaca Ünlü Türk Şairi Nazım Hikmet Ran’ı ““Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak.” #nazımhikmet Büyük ustayı saygı ve özlemle anıyorum.” Sözleriyle andı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası