MENÜ
İzmir 23°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türkan Özilhan Hastanesi Koronavirüs için karantina hastanesi oldu
İzmir
18 Mart 2020 Çarşamba 09:44

Türkan Özilhan Hastanesi Koronavirüs için karantina hastanesi oldu

İzmir Bornova’da Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’ne koronavirüs şüphesiyle hastaların giriş yapmaya başladığı bilgisi öğrenildi. Hastanedeki yoğun bakım ve yataklı servis bölümleri boşaltıldı.

Egeli Gazete’nin haberine göre, bugün sabaha karşı Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’ne Koronavirüs şüphelisi hastaların getirilmeye başlandığı öğrenildi. Bu hastanedeki yoğun bakım ve yataklı servis bölümleri boşaltıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, Türkan Özilhan Hastanesi’nin yeni bir hastane olması ve tek kişilik yataklarının bulunması nedeniyle tercih edilmiş olabileceğini belirterek, “Yoğun bakım ünitesi ve yataklı servisler boşaltılmış. Ama en kısa sürede poliklinik hizmeti de son bulmalı ve tam izolasyon olmalı” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’deki Koronavirüs vakası sayasının 98’e ulaştığını açıklamasından sonra İzmir’de de bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. Türkan Özilhan Hastanesi İzmir’de karantina hastanesi oldu. Türkan Özilhan Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi ve yataklı servisinin boşaltıldığı bugün sabaha karşı Koranavirüs şüpheli vakaların bu hastaneye getirildiği öğrenildi.

Poliklinik hizmeti son bulmalı, tam izolasyon sağlanmalı

İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, Türkan Özilhan Hastanesi’nin yeni bir hastane olması ve tek kişilik yataklar bulunması nedeniyle tercih edilmiş olabileceğini belirterek, “Yoğun bakım ünitesi ve yataklı servis ünitesi boşaltılmış. Ama en kısa sürede poliklinik hizmetinin de bu hastanede son bulması gerekir. Tam bir izolasyon sağlanmalıdır. Zaten Sağlık Bakanlığı bu konuda dün bir genelge yayınladı. Kanser gibi birkaç hastalık dışında poliklinik hizmetlerinin mümkünse verilmemesi konusunda. Biz de hastalara acil olmayan durumlarda polikliniklere gelmemelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası