MENÜ
İzmir 23°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
'Yeni düşler için yola çıkarken'
Hüseyin Günlü
YAZARLAR
6 Aralık 2018 Perşembe

'Yeni düşler için yola çıkarken'

Hepimizin hayatında farkında olmadığımız öyle güzel değerlerimiz var ki; gerçekleşince bizi mutlu edeceğine inandığımız yeni düşlerin peşinden koşarken, gönül bahçemizin en güzel yerinde bir hazine gibi saklı bulunan bu değerlerimizi unutuyoruz nedense.
İster sosyal yaşamımızda ister politik yaşamımızda olsun yeni düşlerin yeni umutların peşinden koşmadan önce gönlümüzün penceresindeki kalın perdeleri sonuna kadar açarak sahip olduğumuz bu değerlerin doyumsuz güzelliğinin ruhumuzu aydınlatmasına izin vermeliyiz. 
Bazen de kendi kendimize sormalıyız, “Bizi büyük umutlarla peşinden sürükleyecek kadar eşimizden-dostumuzdan ve sevenlerimizden daha önemli daha değerli bir şey var mıdır hayatta?
Bir yanda Hayatın gailesi bir yanda da tutsağı olduğumuz bu düşlerimizin ihtirasıyla sahip olduğumuz değerleri görmezlikten gelirsek, bir gün bu değerlerimizin bir kelebek gibi avucumuzun içinden sessizce uçup gideceğinin gerçeğini unutmamalıyız.
Ve öyle bir zaman gelir ki, yitirdiğimiz bu değerlerimize yeniden sahip olmak için tanrıya yalvarıp yakarsak da dua etsek de artık çok geçtir. Yaşamımız boyunca onsuzluklarının acısını yüreğimizde hissederiz hep.
Yeni düşler yeni umutlar için yola çıkarken bizi biz yapan değerlerimizi asla feda etmemeliyiz ve görmezlikten gelmemeliyiz.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası