Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Aday adaylığı
Hüseyin Günlü
YAZARLAR
16 Ocak 2023 Pazartesi

Aday adaylığı

Yapılacağı kesin tarih bilinmese de 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Siyasi partilerin kulislerinde milletvekili aday adayları, ilkbaharın gelişinin müjdecisi kır çiçekleri gibi filizlenmeye başladı.

Siyasi partilerin örgütlerinde her milletvekili seçiminde olduğu gibi aday adaylığı heyecanı yaşanır. Halka hizmet etmek idealizmi ile yola çıkan politikacıların milletvekili seçilme hayalleri siyasi kültürümüzde hoşgörüyle karşılanır. 

Milletvekili seçilmek umuduyla çıktıkları bu yolculuğun, kimisi için imkânsız bir aşkın peşinden koşturmak gibi bir şey de olsa, aday adaylarının yüreklerindeki gizlenen büyük tutkunun sessiz çığlıkları gözlerinden okunur.   

Aday adaylığı süreci, partililerinin gönlünde yer almak sevgisini ve güvenini kazanmak için çok güzel bir fırsattır. Bu fırsatı, siyasi etiğin onur verici ilkelerinden taviz vermeden iyi değerlendirenler daima başarılı olmuştur.

Aday adayı dostlarımızın, adaylık yarışında ön almak için rakipleri hakkında inandırıcılığı olmayan çelişkili efsanelerden söz ederek başarı elde etmesi neredeyse imkânsızdır.

Sözün özü:

Politik mücadelede, sahip olmadığımız algılar yaratarak dost kazanmaktansa, gerçek niteliğimizi ve düşüncelerimizi gizleyip saklamadan düşman kazanmak daha onurlu bir davranıştır.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
POLİTİKA YEREL POLİTİKA GÜNCEL İZMİR EGE 3. SAYFA YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT GENEL MAGAZİN SEÇİM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege Postası