MENÜ
İzmir 24°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Dr. Cemil Tugay
Hüseyin Günlü
YAZARLAR
15 Mart 2019 Cuma

Dr. Cemil Tugay

En mavi gökyüzünün en güzel şehri Karşıyaka’nın CHP’li Belediye Başkan Adayı Sayın Dr. Cemil Tugay’ı ilk kez Şemikler Seçim Bürosunun açılış töreninde izleme imkânı buldum.
Açılış törenine katılan kalabalığın sıcak ilgisinden duyduğu memnuniyeti yüzünden okunuyordu. Buradaki ölçülü konuşması ise kimi siyaset adamlarının kanıksadığımız konuşmalarından çok farklıydı. Popülizmden uzaktı. İçtenlikliydi. Bilinçliydi.  
Beyefendi davranışlarıyla, tertemiz aydınlık yüzüyle, Karşıyaka’nın güzel insanlarına yakışan bir belediye başkanı olacağı şimdiden belli oluyordu. İnanıyorum ki, kendisine bağlanan umutları boşa çıkarmayacaktır. 
Büyük iddialarla yola çıkmalarına rağmen sonradan ideallerinden, ilkelerinden koparak popülizmin tuzağına düşen kimi politikacıların aksine Sayın Dr. Cemil Tugay’ın kendisine özgü siyasi duruşuyla Karşıyakalıların yeni idolü olacağına inanıyorum.
Ayrıca, göreve gelince ilk altı ay içinde Karşıyaka halkıyla, kentle ilgili önerilerini dinlemek için bir araya geleceğini, kent bilimcilerinin de görüşlerini alarak Karşıyaka için yeni bir stratejik plan oluşturacağını söylemesi ise gerçekten umut vericidir.
Sayın Dr. Cemil Tugay’ı diğer politikacılardan ayıran bir farklılığı da alışılagelmiş, klişeleşmiş politik söylemlerden uzak duracağıdır.
Sözün özü: Sayın Dr. Cemil Tugay, Karşıyakalılar için bir şanstır. Samimi dileğimiz, tanrının kendisini Brütüslerden korumasıdır.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası