MENÜ
İzmir
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'de dolmuşçular yolu kapattı, gergin anlar yaşandı
İzmir
8 Mart 2017 Çarşamba 14:33

İzmir'de dolmuşçular yolu kapattı, gergin anlar yaşandı

İzmir Torbalı ilçesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından güzergahlarındaki izinleri iptal edilen dolmuş şoförleri bazı yolları trafiğe kapatırken, eylemde zaman zamanda gergin anlar yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, Torbalı'da şehir içi minibüsçüler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin S.S. Metropolis Şehiriçi Motorlu Taşıtlar Kooperatifine bağlı dolmuşlara durdurma kararı almasına tepki gösterdi.

Verilen geçici izni de iptal edilen 20 dolmuş şoförü de, bir araya gelerek eylem yaptı. Şoförler, dolmuşlarıyla Mithatpaşa Caddesi, Kazım Dirik Caddesi gibi işlek caddeleri trafiğe kapattı. Torbalı İlçe Emniyet Müdürü Özer Yılmaz ve polis memurları, şoförleri ikna etmek için büyük çaba sarf etti.

Zaman zaman gergin anlar yaşanırken, şoförler sloganlarla güzergah hatlarındaki iznin yeniden verilmesini istedi. 2 saat boyunca yolları kapatan minibüsler nedeniyle metrelerce araç kuyrukları oluştu. Daha sonra emniyet mensupları tarafından ikna edilen şoförler, eyleme son vererek araçların geçişine izin verdi. (İHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 9 Mart 2017 Perşembe 09:43
yürüyerek mi gidelim hastaneye postaneye kardeşim bu hizmet neden engelleniyor. Zaten sayı yetersizdi şimdi millet 15 dakika dolmuş gelsin diye bekliyo ESHOT 2,40 yazıo indi bindiye dolmuş hem ekonomik hemde hızlı Aziz Kocaoğlu yine aynı hataya düşmüş siyasi hesaplarının faturasını AK Parti ile yönetilen Torbalı'ya kesmiştir. Amaaaaaaaa ne demiş atalarımız Böbürlenme Padişahım Senden Büyük Allah VAR!!!
 
 8 Mart 2017 Çarşamba 14:43
Dolmuşların tümü kaldırmalıdır.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası