MENÜ
İzmir 24°
Ege Postası
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Korku tüneli
Hüseyin Günlü
YAZARLAR
25 Mart 2019 Pazartesi

Korku tüneli

Yereldeki siyasi mücadele, kimi politikacıların kaygan ve oynak zeminindeki kıvrak dansıdır. Dans etmesini bilmeyenler için de yalnızlıktır,  tek başına bırakılmışlıktır.  

Yalnızlık kşşinin kendi tercihi olabilir. Fakat bir kişiyi kasten yalnız bırakmak onu cezalandırmaktır. Kıskançlıktır. Çekememezliktir, art niyettir. Özgüvensizliğin dışa vurumudur.

Her seçimde sosyal demokratların adeta amiral gemisi olan Karşıyaka’da, önümüzdeki yerel seçimlerin finali yaklaşmışken, Belediye Başkan Adayı Sayın Dr Cemil Tugay’ın seçim çalışması için gittiği her yerde, sorumluluğu gereği hep yanında bulunması gerekenler neden kendisini yalnız bırakıyor?

Yaklaşık 40 Bin seçmeni bulunan ve CHP’li bir tek meclis üyesi adayı olmayan Şemikler, Fikrialtay ve Demirköprü’de Belediye Başkan Adayı Sayın Dr. Cemil Tugay’ın spontane olarak gelişen ve partili olmayanların da katıldığı bir seçim çalışmasına, öfkeli bir üslupla tepki göstererek önlemeye çalışan sayın beyefendi, bu öfkenizin gerçek nedeni nedir? Bir korku tüneline girmiş gibi neden böyle telaşlandınız?  

Politika trafikte araç kullanmaya benzer. Çok iyi bir sürücü olmanız, diğer sürücülerin yapacağı hatalardan sizi korumaz. Bu bağlamda, mevkii ve makamı ne olursa olsun politikacılar, sözlerini söylemeden önce çok iyi düşünmelidirler.

Sözün özü: İster politikada olsun ister sosyal yaşamda, kişiler arasındaki ilişkiler, gönüllerdeki çiçek bahçesi gibidir. Bu bahçedeki sevgi, saygı çiçeğini dalından koparan, gönüllerdeki sevginin ve saygının yok olmasına razı olandır.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Fatoş Elgün
 26 Mart 2019 Salı 11:48
Bu yukarıdaki yazı hiç hoş ve gerçekçi olmamış Sayın Hüseyin Günlü.Eğer Sayın Cemil TUGAY''ın sayfasına dikkatle bakarsanız, tüm Mahalle Çalışmaların da CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı Mahalle Çalışma Grubunu ve İlçe Başkanımızı, İlçe Başkanımızın katılamadığı her çalışmada da İlçe Başkanlığımızın Seçim Koordinasyon Başkanlığını yürütmekte olan benim, Gençlik Kollarımızın olduğunu görmeniz gerekir.Kaldı ki Fikri Altay Mahallemizde yaptığımız çalışmamızda oraya geldiğinizde CHP İzmir Milletvekilimiz Sayın Kani BEKO,Belediye Başkan Adayımız Sayın Cemil TUGAY,ben, Gençlik Kollarımız ve Mahalle Koordinatörümüzü kendi gözlerinizle gördünüz.Bu İlçe Başkanlığımızın ve benim emeğimin üzerine basmak demektir.Bu gözünüzle gördüğünüz bir gerçeği reddetmek demektir.Bu Cemil TUGAY Başkanımıza da haksızlık demektir.CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı, Örgütümüz ve Karşıyaka Halkı Cemil TUGAY''ı bağrına basmış ve sonuna kadar da arkasındadır.Ancak Sayın Cemil Tugay dernek ve küçük katılımlı yerlere kendisi yalnız katılmak istediğini , ayrıca alanda da az kişiyle çalışmak istediğini asistanı aracılığı ile bize özellikle bildirmiştir.Ki ogün bir kafede toplanmanızdan bahsediyorsunuz sanırım.Ogün kapının önüne kadar Cemil TUGAY Başkanımla birlikte geldik.Kendisi bize bugünkü çalışmanızdan ötürü teşekkür ederim , buraya az kişiyle katılacağım demiştir. Mahalle Koordinatörü ve çalışma grubunu yanına alarak, İlçenin görevlendirdiği İlçe Başkan Yardımcısı olan bana teşekkür ederek ayrılmış ve toplantıya katılmıştır. Siz bu yazınızla 27 Mahallemizde görev alan Mahalle Koordinatörlerimize, İlçe Yönetim Kurulumuza, İlçe Kadın Kolları Yönetimize, İlçe Gençlik Kolları Yönetimimize, alanda çalışan örgüt emekçilerimize haksızlık ettiniz.Hepimizin emeğinin üstüne bastınız.Eline bir broşür alıp emek vermeyip, sadece oturduğu yerden ahkam kesenler, verdiğimiz emeğin değerini bilemezler.Genelde bu tür yazım şekli bir yere aday olup, aday olamayınca da İlçe Başkanlığına saldıran üye profilidir.Benim bildiğim , sizin yukarıda yazıya aldığınız olay budur.Ha tabii; burada insan ister istemez; İlçe Başkanlığından gizli olarak ; insanların son derece özverili olarak seçimi kazanmak için emek verdiği bu dönemde farklı amaçlarla bir toplantı mı gerçekleştirdiler acaba diye de düşünüyor.Sizi örgütün vicdanına bırakıyorum...
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege Postası